Spania – Germania 1-1, la Cupa Mondială 2022. Fullkrug îi menține pe nemți în cărțile calificării  STIRILEPROTV.RO

Home » Spania – Germania 1-1, la Cupa Mondială 2022. Fullkrug îi menține pe nemți în cărțile calificării – STIRILEPROTV.RO

Spania și Germania au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), duminică seara, pe Al Bayt Stadium din Al Khor, într-un meci din Grupa E a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar.

Spania a deschis scorul prin Alvaro Morata, în minutul 62, acesta deviind în plasă la o pasă a lui Jordi Alba. Egalarea a venit în minutul 83, când Fullkrug l-a învins pe Unai Simon cu un şut puternic.

Cu acest egal, Germania mai păstrează şanse de calificare în optimi, dar depinde şi de rezultatul din meciul Spania – Japonia.

Spania – Germania, desfășurarea partidei:

Minutul 90+6 – Final de meci!

Minutul 83 – GOOOL Germania! Niclas Fullkrug egalează!

Minutul 62 – GOOOL Spania! Morata deschide scorul.

Minutul 46 – A început repriza a doua!

Minutul 45+2 –  Pauză!

Minutul 39 – Rudiger înscrie, dar reușita este anulată pe motiv de offside după intervenția arbitrajului VAR.

Minutul 1 – Meciul a început!

Echipele de start pentru meciul dintre selecţionatele Spaniei şi Germaniei, care are loc duminică seara, pe Al Bayt Stadium din Al Khor:

Spania: 23. Unai Simon – 20. Dani Carvajal, 16. Rodri, 15. Aymeric Laporte, 18. Jordi Alba – 9. Gavi, 5. Sergio Busquets (căpitan), 26. Pedri – 11. Ferran Torres, 10. Marco Asensio, 21. Daniel Olmo.

Germania: 1. Manuel Neuer (căpitan) – 5. Thilo Kehrer, 15. Niklas Suele, 2. Antonio Rudiger, 3. David Raum – 6. Joshua Kimmich, 21. Ilkay Gundogan – 10. Serge Gnabry, 8. Leon Goretzka, 14. Jamal Musiala – 13. Thomas Muller.

În prima etapă din faza grupelor, Spania a învins cu 7-0 Costa Rica, în timp ce Germania a pierdut în mod surprinzător în fața Japoniei, cu 1-2.

Source: news.google.com