1. Rakow – FCSB 4-1. Două eșecuri din două amicale pentru elevii lui Pintilii în Antalya  DigiSport
  2. KO în Antalya » FCSB, spulberată de liderul din Polonia cu 6 zile înainte de reluarea campionatului  Gazeta Sporturilor
  3. FCSB – Rakow 1-4. Polonezii au făcut instrucție cu echipa lui Mihai Pintilii…  SPORT.RO
  4. Cum a explicat Cordea cele două eșecuri ale lui FCSB din două meciuri și ce spune de un eventual transfer  DigiSport
  5. FCSB are un nou număr 9 – spotmedia.ro  spotmedia.ro
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Rakow – FCSB 4-1. Două eșecuri din două amicale pentru elevii lui Pintilii în Antalya – DigiSport

•  Premier League: Cr. Palace – Man. United, miercuri, 22:00, DGS 1

•  Serie A: Empoli – Sampdoria, luni, 21:45, DGS 2

În prima partidă de pregătire din Turcia, FCSB a fost învinsă de Pogon Szczecin, scor 0-2.

FCSB, surclasată de Rakow în Antalya

UPDATE: Rezultat final în partida Rakow – FCSB. Polonezii s-au impus cu 4-1 în partida de pregătire din Antalya.

După 0-3 la finalul primei reprize, cei de la FCSB au redus din diferență prin Billel Omrani în partea secundă, în minutul 69.

Monte Cassino, nouă luni în iad, urmărește una dintre cele mai îngrozitoare lupte din istorie. Pe DIGI World și Digi Online, azi de la 21:55.

Polonezii nu au fost de acorcd cu golul înscris de cei de la FCSB și au mai punctat încă o dată pe final de joc. Tudor a înscris pentru Rakow, în minutul 90. Astfel, cei de la FCSB bifează a doua înfrângere în perioada de pregătire.

FCSB, fără replică în fața celor de la Rakow în prima repriză

Elevii lui Pintilii nu au început bine partida cu Rakow, liderul din Polonia. Aceștia au încasat nu mai puțin de trei goluri în prima repriză.

Nowak a deschis scorul în minutul 16, în timp ce avantajul a fost dublat de Gutkovskis, în minutul 20 al jocului. Diferența a fost majorată de Lopez, în minutul 26.

Astfel, în aproximativ jumătate de repriză, FCSB a încasat nu mai puțin de trei goluri. Rămâne de văzut dacă trupa lui Mihai Pintilii va veni cu replica în partea a doua.

Echipele de start ale meciului Rakow – FCSB

Rakow: Trelowski – Gutkovskis, Racovițan, Jean Carlos, Kun, Lederman, Lopez, Nowak, Papanikolaou, Petrasek, Rundic

FCSB: A. Vlad – Sorescu, I. Cristea, Tamm, Pantea – Edjouma, Nikolov, Radaslavescu – Miculescu, Compagno, Florinel Coman

Etichete: meci amical fcsb , deian sorescu , fcsb rakow , rakow fcsb