1. Pep Guardiola nu s-a abținut după înfrângerea lui Manchester City cu Manchester United  DigiSport
  2. Manchester United – Manchester City 2-1. Răsturnare uluitoare! United a răpus-o pe City în 4 minute și a urcat  Gazeta Sporturilor
  3. Premier League: Manchester United, la un singur punct de rivala City după ce a întors scorul în derbiul orașului  HotNews
  4. Motivul pentru care controversatul gol al lui Manchester United din meciul cu City a fost validat  DigiSport
  5. Decizia inexplicabilă din United – City a declanșat iureșul în Anglia! Guardiola atacă: „OFSAID! Asta e, știam  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Pep Guardiola nu s-a abținut după înfrângerea lui Manchester City cu Manchester United – DigiSport

• Premier League: TottenhamArsenal, duminică, 18:30, DGS 1

• Supercupa: RealBarcelona, duminică, 21:00, DGS 1

”Diavolii Roșii” au egalat în minutul 78, prin Bruno Fernandes, gol care, inițial, fusese anulat pentru o poziție de ofsaid la Marcus Rashford. După intervenția VAR, golul a fost validat, pentru că s-a considerat că internaționalul englez nu a influențat faza.

VIDEO cu golul de 1-1 din United – City:

Reacția lui Pep Guardiola după înfrângerea cu Manchester United

Decizia l-a înfuriat pe Pep Guardiola, care consideră că golul nu trebuia validat.

Rashford a fost în ofsaid, Bruno nu a fost. Rashford a intervenit, i-a derutat pe jucătorii noștri, pe portar.

Nu mă interesează de Premier League sau de Cupa Ligii Angliei, nu putem câștiga. Am câștigat destule”, a spus Pep Guardiola.

La doar patru minute de la golul egalizator al lui Bruno Fernandes, Marcus Rashford și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor și i-a adus victoria lui Manchester United.

VIDEO cu rezumatul meciului Manchester United – Manchester City 2-1:

Manchester United s-a apropiat la un punct de City

După victoria din derby, Manchester United, cea mai în formă echipă din Premier League, cu cinci victorii la rând, este pe locul trei în ierarhie, cu 38 de puncte.

Manchester City rămâne pe doi, cu un punct peste rivala locală. Arsenal este lider, cu 44 de puncte și un meci mai puțin disputat.

Etichete: pep guardiola , manchester united – manchester city