1. Nu l-a uitat pe Thierry Henry! Gestul făcut de Olivier Giroud după ce a intrat în istorie  DigiSport
  2. Franța e în sferturile Campionatului Mondial! Polonia, răpusă de Giroud și Mbappe  Gazeta Sporturilor
  3. Franța – Polonia 3-1, în optimile de finală ale Campionatului Mondial din Qatar. Lewandowksi a…  Prosport
  4. Franța – Polonia 3-1, în optimile Cupei Mondiale. Kylian Mbappe, omul meciului  DigiSport
  5. Franța – Polonia. „Cocoșii” sunt între primele opt echipe ale lumii  Adevărul
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Nu l-a uitat pe Thierry Henry! Gestul făcut de Olivier Giroud după ce a intrat în istorie – DigiSport

• Liga 1: FCSBMioveni, luni, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, luni, 21:00, DGS 1

”Balul” a fost deschis de Olivier Giroud, care a marcat în minutul 44 un gol care va rămâne în istorie, pentru că e reușita cu care a devenit golgheterul all-time al naționalei Franței.

Olivier Giroud, ”mesaj” pentru Thierry Henry după ce a devenit golgheterul all-time al Franței

Ajuns la 52 de goluri pentru Franța, Olivier Giroud l-a depășit în topul golgheterilor all-time pe Thierry Henry, care rămâne cu 51 de reușite.

Imediat după golul cu Polonia, Olivier Giroud a avut un ”mesaj” pentru Thierry Henry: a format din mâini litera ”T” și apoi a făcut semn că-l salută respectuos pe fostul internațional.

Olivier Giroud a reușit să ajungă la 52 de goluri marcate pentru naționala Franței în 117 meciuri, în timp ce Thierry Henry a înscris de 51 de ori în 123 de apariții.

Olivier Giroud are două goluri la Cupa Mondială 2022

Olivier Giroud a mai reușit să marcheze în Qatar și la primul meci al Franței, cu Australia, când l-a egalat pe Thierry Henry.

Franța, campioane mondială en-titre, va juca în sferturile de finală ale ediției 2022, din Qatar, împotriva câștigătoarei meciului Anglia – Senegal.

Etichete: olivier giroud , thierry henry , franta polonia