1. FCSB – CS Mioveni 2-0, ACUM, la Digi Sport 1. Șut dublează avantajul roș-albaștrilor  DigiSport
  2. FCSB – CS Mioveni în Superliga, LIVE pe GSP  Gazeta Sporturilor
  3. FCSB – CS Mioveni 2-0, Live Video Online, în etapa a 19-a din Superliga. A început repriza secundă! Florinel Coman, trimis în teren  Prosport
  4. CS Mioveni are un nou antrenor principal și debutează la meciul cu FCSB  DigiSport
  5. Stupoare pe teren, în FCSB – CS Mioveni » Schimbare la roș-albaștri după 24 de minute: „Antrenorul Gigi  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » FCSB – CS Mioveni 2-0, ACUM, la Digi Sport 1. Șut dublează avantajul roș-albaștrilor – DigiSport

05.12.2022, 19:10

• Cupa României: PetrolulU Craiova 1948, marți, 19:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, marți, 21:00, DGS 1

FCSB și CS Mioveni se înfruntă în etapa a 19-a a Ligii 1, ACUM, în direct la Digi Sport 1.

Meciul dintre FCSB și CS Mioveni va putea fi urmărit și pe siteul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

Startul partidei a fost întârziat câteva minute din cauza unui protest pus la cale de jucătorii celor de la CS Mioveni din cauza restanțelor salariale.

Înaintea meciului cu CS Mioveni, FCSB a ajuns la trei victorii consecutive în Liga 1 și are un moral bun înaintea confruntării din etapa a 19-a a Ligii 1.

De partea cealaltă, CS Mioveni are trei înfrângeri consecutive și nu a mai înregistrat un succes în Liga 1 de nouă runde.

În turul sezonului regulat, meciul dintre cele două formații s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

În acest moment, FCSB se află pe locul cinci în Liga 1, cu 29 de puncte, în timp ce CS Mioveni se află pe ultima poziție în ierarhie, cu opt puncte din 18 partide disputate.

Clasament Liga 1

Leo Strizu: „Domnul Becali hotărăște, iar noi suntem simpli executanți”

După ce patronul Gigi Becali a dezvăluit zilele trecute că absolut toate deciziile de la FCSB îi aparțin, acum, Leo Strizu a confirmat și el acest lucru. Tehnicianul roș-albaștrilor a spus că atât el, cât și restul angajaților de la vicecampioana României ascultă sfaturile finanțatorului și sunt simpli executanți.

„Trebuie să menționez acest fapt. Am fost ales de patron, sunt mândru de asta, dar eu am venit în timpul campionatului și Pintilii are rolul cel mai important. Nu are rost să îmi aduc eu merite. Eu ocup locul secund. Mă consult cu Pintilii, el este deschis. Vorbim, analizăm adversarul, dar rolul meu este în plan secund.

(n.r. dacă au existat telefoane la pauza meciului cu Botoșani) Atât de preocupat am fost, pentru că a fost primul meci, și nu cred că cineva a primit vreun telefon. Domnul Becali hotărăște, iar noi suntem simpli executanți, din punctul meu de vedere”, a spus Strizu, la conferința de presă premergătoare meciului cu CS Mioveni.

Source: news.google.com