1. FC Argeș – Rapid 1-1, ACUM, pe Digi Sport 1. Șerban îl învinge pe Moldovan cu un șut la colțul lung  DigiSport
  2. SuperLiga: FC Argeş vs Rapid – Adrian Mutu, între trecut şi prezent  HotNews
  3. Rapid. Adrian Mutu anunță despărțirea de Alexandru Mățan  Gazeta Sporturilor
  4. FC Argeș – Rapid 1-1. Giuleștenii au ajuns la etape consecutive fără victorie în Liga 1  DigiSport
  5. Alex Mățan, pariul greșit pus de Adi Mutu și Rapid: „E plecat în Statele Unite și probabil că va rămâne acolo”  Prosport
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » FC Argeș – Rapid 1-1, ACUM, pe Digi Sport 1. Șerban îl învinge pe Moldovan cu un șut la colțul lung – DigiSport

04.12.2022, 19:00

• Liga 1: FCSBMioveni, luni, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, luni, 21:00, DGS 1

FC Argeș și Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), duminică, în Trivale, într-o partidă din etapa a 19-a din Liga 1.

• Rapidul a deschis scorul în minutul 2, prin Ștefan Pănoiu, însă Argeșul a egalat prin Ionuț Șerban, în minutul 60.

Horațiu Moldovan a salvat-o pe Rapid de la un eșec cu FC Argeș

Duelul dintre FC Argeș și Rapid a avut două reprize diametral opuse. În prima dintre ele, Rapidul a fost echipa care a condus ostilitățile pe teren. A marcat și a mai avut și alte șanse de gol.

În actul secund, rolurile s-au schimbat, iar FC Argeș a fost echipa mai determinată, iar fotbalul a răsplătit-o. A marcat un gol în primul sfert de oră al reprizei secunde, dar a părut mereu echipa mai aproape de a marca.

În minutul 90+3, haitianul Bryan Alceus a avut o ocazie uriașă. Centrarea lui Jakolis a fost reluată bine spre poartă, din cădere, însă portarul Rapidului, Horațiu Moldovan, a avut un reflex excelent și a respins.

Remiza pare să o avantajeze mai mult pe FC Argeș, decât pe Rapid, care a ajuns la a trei etapă consecutivă fără victorie în Liga 1.

• În urma acestui rezultat, FC Argeș a urcat pe locul 10, cu 22 de puncte, în timp ce Rapidul rămâne pe 3, cu 34 de puncte.

FC Argeș – Rapid 1-1 (Șerban 60/Pănoiu 2)

Piteștenii încă mai speră la un loc de play-off, iar pentru a-și mări șansele au nevoie de un rezultat pozitiv cu Rapid.

Ultimele două runde, jucate înainte de oprirea campionatului pentru Cupa Mondială, au adus un egal și un eșec pentru FC Argeș. Acum, Marius Croitoru speră că timpul pe care l-a avut la dispoziție pentru a lucra cu echipa să se vadă în evoluția jucătorilor.

De cealaltă parte, Rapid este și ea fără succes în ultimele două etape și a pierdut teren în fața liderului, Farul Constanța. Giuleștenii au însă un moral bun după ce au revenit de la 0-2 cu Universitatea Craiova, într-o confruntare disputată în urmă cu 3 săptămâni.

În tur, bucureștenii s-au impus, 2-1, datorită unei duble semnate de Antonio Sefer.