1. Cristiano Ronaldo, din nou rezervă! Primul “11” al Portugaliei în meciul cu Maroc, din “sferturile” Cupei Mondiale  DigiSport
  2. Jurnal de Super Mondial: Maroc – Portugalia și Anglia – Franța cu Carmen Mandiș și Daniel Nazare  ProSport
  3. (P) Portugalia și Franța au cele mai mari cote din lume la Mozzart Bet!  Prosport
  4. Informații direct din Portugalia! De ce nu mai prinde Ronaldo primul „11” la Mondialul din Qatar…  SPORT.RO
  5. Maroc – Portugalia, în sferturile Campionatului Mondial, live  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Cristiano Ronaldo, din nou rezervă! Primul “11” al Portugaliei în meciul cu Maroc, din “sferturile” Cupei Mondiale – DigiSport

• Liga 1: BotoșaniCFR, duminică, 17:30, DGS 1

• Liga 1: ChindiaFCSB, duminică, 20:30, DGS 1

• Desfășurarea partidei Maroc – Portugalia poate fi văzută în format LIVE TEXT pe site-ul digisport.ro, de la ora 17:00.

Cristiano Ronaldo, eclipsat de Goncalo Ramos în echipa Portugaliei

Pentru al doilea meci la rând, selecționerul Portugaliei, Fernando Santos, îl preferă pe Goncalo Ramos (21 de ani, Benfica) pe postul de atacant.

În “optimi”, în confruntarea Portugalia – Elveția 6-1, Goncalo Ramos a fost titular și a înscris trei goluri. Cristiano Ronaldo a jucat doar 17 minute.

În faza grupelor, Cristiano Ronaldo a fost titular în fiecare dintre cele trei partide și a înscris în meciul cu Ghana, câștigat de portughezi cu 3-2.

Cristiano Ronaldo este liderul de selecții (195) și de goluri (118) pentru naționala Portugaliei (all-time).

Maroc – Portugalia, LIVE TEXT, 17:00, în „sferturile” Cupei Mondiale. Echipele

Maroc: Bono – Hakimi, El Yamiq, Saiss, Attiat-Allah – Ounahi, Amrabat, Amallah – Ziyech, En Nesyri, Boufal.

Rezerve: Tagnaouti, Munir – Aboukhal, Benoun, Chair, Cheddira, Dari, El Khannous, Ez Abde, Hamdallah, Jabrane, Sabiri, Zaroury.

Portugalia: Costa – Dalot, Pepe, Dias, Guerreiro – Neves – Bernardo Silva, Otavio – Fernandes, Ramos, Joao Felix.

Rezerve: Patricio, Jose Sa – Antonio Silva, Andre Silva, Cancelo, Carvalho, Horta, Joao Mario, Leao, Matheus Nunes, Palhinha, Cristiano Ronaldo, Vitinha.

Etichete: cristiano ronaldo , cupa mondiala , portugalia , maroc , qatar 2022 , cupa mondiala qatar , maroc portugalia