1. Conor McGregor intervine în cazul românului desfigurat în cel mai barbar concurs din România: „O…  Prosport
  2. ”A meritat?”. Răspunsul românului care s-a lăsat desfigurat pentru 5.000 de euro și cum arată acum  DigiSport
  3. Competiție de dat palme organizată în București. Câștigătorul a terminat finala cu fața tumefiată – ARADON  Aradon
  4. Imagini șocante de la competiția de dat palme din București: desfigurat pentru 5.000 de euro  Gazeta Sporturilor
  5. Conor McGregor nu s-a putut abține! Ce a spus despre românul care a acceptat să fie desfigurat pentru 5.000€  DigiSport
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Conor McGregor intervine în cazul românului desfigurat în cel mai barbar concurs din România: „O… – Prosport

Sorin Comșa a câștigat competiția de dat palme organizată de către promoția RXF, iar Conor McGregor a ținut să îl felicite pe campion.

Conor McGregor intervine în cazul românului desfigurat în cel mai barbar concurs din România: „O tehnică absolut superbă! Felicitări noului campion”

La începutul acestei săptămâni a avut loc o competiție de dat palme, la care au participat 8 concurenți. Aceștia s-au duelat în meciuri de 1 contra 1, iar Sorin Comșa a fost cel mai rezistent.

În vârstă de 24 de ani, campionul la dat palme a câștigat centura și premiul în valoare de 5.000 de euro. Totuși, acest lucru a avut un preț, Comșa ieșind cu fața deformată din finala în care l-a întâlnit pe Alex Gorczyca.

Chiar dacă palmele primite de la Gorczyca l-au lăsat cu traumatisme, Sorin Comșa nu a cedat și s-a impus în finală.

Concursul inedit organizat în România a făcut înconjurul lumii și chiar Conor McGregor a ținut să îi transmită un mesaj noului campion. Marele campion din UFC a postat pe pagina sa de Twitter un mesaj pentru Sorin Comșa, pe care l-a felicitat pentru victoria obținută: „O tehnică absolut superbă! Felicitări noului campion mondial la categoria grea”, a fost reacția irlandezului.

Totuși, nu toată lumea a fost de acord cu turneul de dat pale, iar mai multe comentarii negative au fost lăsate pe conturile de socializare ale promoției RXF: „Ridicol! Cum poate fi distractiv așa ceva?”, „Îmi vine să vomit!”, „Ce prostie, sper să vă închidă cineva”, „E greșit din toate punctele de vedere”, au fost câteva dintre comentariile apărute.

Ce spunea Sorin Comșa înainte de a câștiga competiția și de a fi desfigurat

„M-am înscris la acest concurs din întâmplare. Mi-a apărut o reclamă pe Facebook și am zis «de ce nu?»

În majoritatea timpului stau la terase cu prietenii, în restul timpului liber frecventez sala de fitness. Prietenii și familia mă susțin de acasă.

Părinții mei au fost destul de șocați când au auzit că voi participa la concurs, dar până la urmă au fost de acord. Bineînțeles că voi câștiga premiul cel mare, am încredere în forțele mele”, spunea Sorin înaintea competiției.

Pasionat de tot ce se întâmplă în lumea sportului, George Constantin este în prezent student în anul III la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. La începutul anului 2022, George a decis să facă pasul către presa sportivă și a devenit … citește mai mult

Source: news.google.com