1. Cine a fost ales „Omul Meciului”, după ce amicalul dintre Al-Nassr & Al-Hilal și PSG s-a încheiat cu 9 goluri  DigiSport
  2. Imagini pentru eternitate: cum au fost surprinși Messi și Ronaldo la probabil ultimul duel direct ca profes…  SPORT.RO
  3. Al Hilal & Al Nassr vs. PSG, live. Duel Lionel Messi vs. Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită  Gazeta Sporturilor
  4. Al-Hilal & Al-Nassr – PSG 4-5. Spectacol de cinci stele, la Riyadh! Ronaldo, Messi și Mbappe, printre marcatori  DigiSport
  5. Imaginea zilei: Messi și Ronaldo – Ultimul dans  Hotnews
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Cine a fost ales „Omul Meciului”, după ce amicalul dintre Al-Nassr & Al-Hilal și PSG s-a încheiat cu 9 goluri – DigiSport

• Liga 1: Rapid – Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 1: U Cluj – Voluntari, vineri, 16:30, DGS 1

Superstarul portughez a reușit un gol din penalty, în minutul 34, și altul venit în urma unui șut năprasnic, expediat în minutul 45+6.

Cristiano Ronaldo, „Omul Meciului” la amicalul dintre Al-Nassr & Al-Hilal și PSG

CR7 a fost scos de pe teren după aproximativ o oră de joc, însă evoluția sa de până atunci a fost suficientă pentru a primi trofeul de cel mai bun jucător de pe teren.

La finalul meciului, portughezul a primit premiul de „Omul Meciului”, în uralele spectatorilor, care îl vor vedea pe stadioanele din Arabia Saudită până în vara lui 2025.

Cristiano Ronaldo, lovit cu pumnul în față la amicalul cu PSG

În minutul 31, la o centrare din lovitură liberă, CR7 și Navas au sărit în același timp pentru minge, duel care l-a lăsat pe atacant cu o vânătaie zdravănă în jurul ochiul stâng.

Costaricanul a ratat complet balonul, însă l-a lovit puternic pe Ronaldo cu pumnul, în zona pometelui.

Ambii fotbaliști au căzut lați pe gazon în urma duelului, dar CR7 a ieșit mult mai șifonat. Portughezul a avut nevoie de îngrijiri medicale, dar într-un final a putut continua partida.

Etichete: cristiano ronaldo , psg , amical , al hilal , al nassr , omul meciului , man of the match