1. CFR Cluj, eșec în al doilea meci de pregătire. Bălgrădean a încasat un „eurogol”  DigiSport
  2. CFR Cluj, învinsă de liderul din liga secundă a Germaniei » Un gol senzațional a decis disputa  Gazeta Sporturilor
  3. Eșec pentru CFR Cluj în amicalul contra unei echipe din Germania  HotNews
  4. Liderul din 2.Bundesliga, prea puternic pentru CFR Cluj, campioana României. S-a încheiat al doilea amical din Spania  Prosport
  5. CFR Cluj – SV Darmstadt » liveVIDEO  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » CFR Cluj, eșec în al doilea meci de pregătire. Bălgrădean a încasat un „eurogol” – DigiSport

• Serie A: NapoliJuventus, vineri, 21:45, DGS 1

• Premier League: Aston VillaLeeds, vineri, 22:00, DGS 2

CFR Cluj, înfrângere cu Darmstadt

Bălgrădean a primit un gol de poveste de la liderul Ligii secunde germane, după o execuție sub tranversală a lui Frank Ronstadt, din afara careului.

Antrenorul Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în cele două reprize.

Echipa lui CFR Cluj, folosită în prima repriză: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Peteleu – Deac, Boateng, Cvek, Petrila – Malele, Yeboah

Echipa lui CFR Cluj, folosită în repriza secundă: Bălgrădean – Bălan, Țîru, Billong, Camora (c) – Muhar, Bordeianu, Vito – Bîrligea, Maglica, Janga

CFR Cluj are o remiză și o înfrângere în meciurile amicale

În primul amical din cantonamentul de la Oliva Nova (Spania), CFR Cluj a încheiat la egalitate cu Holstein Kiel, scor 1-1.

Campioana CFR Cluj reia meciurile din campionat pe 23 ianuarie, împotriva Farului.

• CFR Cluj ocupă locul al doilea în Liga 1, după 21 de runde, la un punct în spatele Farului Constanța.

CFR Cluj, campioana Ligii 1 în ultimele cinci sezoane, a făcut patru transferuri în această pauză de iarnă: Anton Maglica, Bogdan Țîru, Adrian Peteleu și Ermal Krasniqi.

Etichete: amical cfr cluj , cfr cluj – darmstadt