Cele mai tari glume după „golul” lui Cristiano Ronaldo cu Uruguay – Gazeta Sporturilor

1. Cele mai tari glume după „golul” lui Cristiano Ronaldo cu Uruguay  Gazeta Sporturilor
  2. „Telenovela” s-a încheiat! FIFA a făcut anunțul oficial după golul „fantomă” al lui Cristiano Ronaldo  DigiSport
  3. Cine este Mario Ferri, bărbatul care a intrat pe teren la Portugalia – Uruguay și a fluturat steagul LGBT…  SPORT.RO
  4. Ce s-a întâmplat cu suporterul care a intrat pe teren în timpul meciului Portugalia – Uruguay » Decizia autori  Gazeta Sporturilor
  5. E gata! Verdictul în cazul golului Portugaliei a venit, datorită tehnologiei semiautomate: cine este marcatorul  DigiSport
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Cele mai tari glume după „golul” lui Cristiano Ronaldo cu Uruguay — Gazeta Sporturilor

Articol de GSP – Publicat marti, 29 noiembrie 2022 07:42 / Actualizat marti, 29 noiembrie 2022 10:42

Golul de 1-0 al lusitanilor a declanșat un val de discuții în social-media. Găsit de centrarea lui Bruno Fernandes, Cristiano a vrut să atingă mingea cu capul, dar n-a reușit. L-a păcălit însă pe portarul uruguayan, golul fiindu-i atribuit, în cele din urmă, lui Fernandes. Pe internet, microbiștii nu s-au abținut și au taxat reacția lui CR7, mai ales după ce portughezul a celebrat golul colegului său de parcă el l-ar fi marcat.

Glumele fanilor au fost care de care mai inventive: unii au comparat ipostaza în care s-a aflat Ronaldo cu celebrul gol marcat cu mâna de Diego Armando Maradona în „sferturile” CM 1986. Alții l-au „acuzat” pe lusitan că va merge să-i „raporteze” întâmplarea lui Piers Morgan, jurnalistul în fața căruia s-a destăinuit înainte să fie concediat de Manchester United.

FOTO / Cele mai tari meme-uri după „golul” lui Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, deposedat de gol în Portugalia – Uruguay

Portugalia a deschis scorul în minutul 54 al meciului cu Uruguay, iar FIFA a deliberat minute bune înainte să decidă cine e marcatorul.

Ce s-a întâmplat? Bruno Fernandes a centrat din flancul stâng pentru Cristiano Ronaldo, demarcat excelent printre fundașii sud-americanilor. Apoi, singurul lucru cert a fost că balonul a intrat în plasă.

Ronaldo s-a bucurat de parcă el a înscris, așa a arătat și grafica FIFA inițial, dar reluările nu i-au convins pe oficiali că fostul atacant al lui Manchester United a atins mingea. În fine, FIFA a corectat ulterior informația și l-a trecut pe Bruno Fernandes marcatorul golului.

VIDEO Atmosfera de la Portugalia – Uruguay, filmată de trimișii GSP în Qatar

Sânge, stadioane și aur pentru criminalii din Afganistan! Ancheta care zguduie CM 2022: talibanii au ridicat stadioanele de lux și acum își sufocă propria populație

FOTO I-au „furat” golul lui Ronaldo 🙂 Portughezul s-a bucurat ca un copil, dar oficialii FIFA l-au șters de pe tabelă

Source: news.google.com