Ce au spus Ovidiu Burcă și Leo Grozavu, după Dinamo – Poli Iași 1-3 – DigiSport

• Cupa României: SepsiCFR, miercuri, 19:00, DGS 1

• Premier League: Manchester CityArsenal, miercuri, 22:00, DGS 1

După meci, Ovidiu Burcă a transmis că golul primit în finalul primei reprize, de 1-1, a dus la căderea echipei sale, mai ales din punct de vedere mental.

VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo – Poli Iași 1-3:

Ce a spus Ovidiu Burcă după eșecul cu Poli Iași

Două reprize diametral opuse, așa se întâmplă când o echipă tânără nu știe să gestioneze un gol primit în final de repriză. Ne-am pierdut încrederea și am arătat rău în repriza a doua, din păcate.

Schimbarea lui Țîră ne-a schimbat dinamica jocului. Se accidentase.

Când iei un gol așa târziu, trebuie să ai caracter, să ai curaj, trebuie să învățăm asta. Am încercat la pauză să-i încurajez, să le ridic moralul. Din păcate, nu am reușit.

A fost o primă repriză foarte bună. Din păcate, în a doua repriză… Așa e când îți pierzi încrederea.

Promovarea directă, chiar dacă astăzi am pierdut, nu e jucată încă. Mai sunt puncte puse în joc, depinde cum vom gestiona acest moment”, a declarat Ovidiu Burcă.

Leo Grozavu, declarații după victoria cu Dinamo

Leo Grozavu, în schimb, a recunoscut că echipa sa a avut un start modest de meci, dar a revenit ulterior și datorită discursului de la pauză, când a ”intrat” în jucători.

A fost un meci frumos, spectaculos, cu răsturnare de scor. Ne-am trezit după 0-1, până atunci am avut multe momente de amorțeală.

Sunt meciuri cu miză, cu suporteri, mai ales când jucăm cu suporteri ne ambiționează și pe noi. Ne-am dori să avem o asemenea atmosferă la fiecare meci.

Vreau să o felicit pe Dinamo, pe Ovidiu, face o treabă extraordinară. Ceea ce a reușit să facă Ovidiu Burcă la Dinamo pentru mine este de apreciat. Mă bucur că suporterii încurajează echipa, chiar dacă a pierdut.

După 0-1, s-a trezit și Alin Roman. A avut acea lovitură liberă pe care a executat-o prost, a fost marcat. I-am spus că a trecut și că va uita, important este ce va face în continuare. S-a întâmplat la fel și la Timișoara, am avut o discuție mai aspră și apoi a ieșit omul meciului.

Am intrat în ei. Nu de motivat, ei sunt motivați oricum, dar nu am înțeles teama din primele 30 de minute, parcă eram blocați”, a declarat Leo Grozavu.

Clasamentul din play-off-ul Ligii 2

Clasamentul din play-off-ul Ligii 2, după Dinamo – Poli Iași / Foto: Flashscore.ro

Etichete: ovidiu burca , leo grozavu , dinamo poli iasi

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Home » Ce au spus Ovidiu Burcă și Leo Grozavu, după Dinamo – Poli Iași 1-3 – DigiSport