Ce a remarcat Mihai Pintilii după FCSB – Farul 2-3 – DigiSport

1. Ce a remarcat Mihai Pintilii după FCSB – Farul 2-3  DigiSport
  2. Ce a strigat Hagi pe tunel, imediat după revenirea uluitoare din FCSB – Farul 2-3  Gazeta Sporturilor
  3. ProSport SPECIAL Fază controversată în FCSB – Farul Constanța. Comentăm cu Nana Falemi și cu Luță  ProSport
  4. FCSB – Farul 2-3. Ce nebunie! Autogol al „roș-albaștrilor” în minutul 90+5 și gol al constănțenilor în minutul 90+6  DigiSport
  5. FCSB – Farul 2-3. Hagi i-a ciuruit în prelungiri!  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Ce a remarcat Mihai Pintilii după FCSB – Farul 2-3 – DigiSport

• Liga 1: VoluntariCFR Cluj, luni, 20:00, DGS 1

• La Liga: VillarrealRayo, luni, 22:00, DGS 2

La finalul jocului de pe Arena Națională, Mihai Pintilii s-a arătat dezamăgit de rezultat, pe care îl consideră injust, dar a ținut să remarce atitudinea fotbaliștilor FCSB-ului.

VIDEO cu rezumatul meciului FCSB – Farul 2-3:

Concluziile lui Mihai Pintilii, după FCSB – Farul 2-3

De asemenea, Mihai Pintilii a evidențiat și unitatea de grup apărută la FCSB, unde jucătorii ar fi ca o ”familie”.

Din păcate, am pierdut pe niște greșeli. Îmi pare rău pentru băieți, că au făcut un meci extraordinar. Asta e, viața merge înainte.

Nu vreau să acuz niciun jucător, nu pot să dau într-un singur jucător. Dawa a luat roșu, asta a fost, nu pot să dau într-un singur jucător. Eu mă bucur că au avut atitudine, e păcat că am pierdut punctele.

Nu vreau să vorbesc despre arbitraj. E normal ca jucătorii să fie supărați, s-au dăruit foarte mult, și-au vărsat și eu nervii pe cineva.

Întăriri? Doar să fiu eu mai tare. Ăsta e lotul, sunt doi pe post, cine intră de pe bancă își face treaba senzațional, n-ai ce să zici.

Eu mă bucur că ei formează o familie acum, suferă toți la înfrângere, se bucură toți la victorie, nu mai sunt jucătorii aia care stăteau unii într-o parte, alții într-o parte”, a spus Mihai Pintilii.

Clasamentul din Liga 1, după FCSB – Farul 2-3

Datorită victoriei, Farul a revenit pe primul loc în Liga 1, cu un punct peste CFR Cluj, care are, însă, un meci mai puțin disputat, cu FC Voluntari, programat luni, de la ora 20:00, în direct la Digi Sport 1.