1. Ce a remarcat Dan Petrescu după victoria cu FC Argeș și calificarea în semifinalele Cupei României  DigiSport
  2. Careu din Ardeal » CFR Cluj completează tabloul semifinalelor Cupei României. Victorie chinuită cu FC Argeș  Gazeta Sporturilor
  3. CFR Cluj a suferit trei pierderi grele înaintea derbiului cu FCSB  spotmedia.ro
  4. CFR Cluj – FC Argeș 1-0. Campioana e în semifinale, după ce a dat primul șut pe poartă în minutul 46 și gol în minutul 89  DigiSport
  5. Dan Petrescu s-a plâns de lot, după victoria chinuită din Cupă: „În următoarele meciuri vom suferi” » A fost c  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Ce a remarcat Dan Petrescu după victoria cu FC Argeș și calificarea în semifinalele Cupei României – DigiSport

• Liga 2: DinamoOțelul, vineri, 20:30, DGS 1

• Serie A: MilanEmpoli, vineri 22:00, DGS 2

La finalul jocului, Dan Petrescu a remarcat că, după o bună perioadă de timp, CFR Cluj a câștigat din nou cu scorul său favorit.

VIDEO cu rezumatul meciului CFR Cluj – FC Argeș 1-0:

• 30 ianuarie, data ultimului succes al lui CFR Cluj cu 1-0, la Voluntari

Dan Petrescu, după calificarea în semifinalele Cupei României

A fost un meci greu, în prima repriză am jucat cu mulți tineri. A fost o echipă tânără, cu jucători fără meciuri în picioare, s-a văzut asta.

După, au intrat jucătorii cu experiență, care au meciuri în picioare. Era important să nu prindem prelungiri. Mă bucur pentru această victorie. Nu am mai avut de mult timp 1-0. Mă bucură mai multe lucruri, că nu am dat gol, că am câștigat, suntem în semifinale, și că nu s-a accidentat nimeni.

Aș fi vrut să am un jucător înaintea lui Krasniqi pe teren și să intre și el după aia. El intră bine de pe bancă, dar pentru mine e titular. Au plecat Roger și Malele… Dacă erau, nu mai comentat de lot. Aici suferim noi, o să vedeți că vom suferi la schimbări.

Mi-ar fi plăcut să fie meciul (n.r. cel cu Sepsi din semifinale) pe teren neutru. Va fi un meci care pe care. Ei au câștigat Cupa, sigur se bazează pe Cupă pentru că nu au șanse în campionat. Să vedem cum vom fi, ce lot vom avea, ce probleme vor fi.

E o perioadă bună, nu pierdem, suntem ok. Când nu pierzi, e foarte bine. Avem moral bun, suntem în obiectiv. Până acum, e un an bun”, a declarat Dan Petrescu.

UTA Arad, ”U” Cluj, Sepsi și CFR Cluj, semifinalistele Cupei României

În semifinale, ”U” Cluj va juca împotriva UTA-ei Arad, pe Cluj Arena, iar Sepsi va primi vizita lui CFR Cluj.

Spre deosebire de sezoanele precedente, semifinalele Cupei României se vor disputa într-o singură manșă.

Etichete: dan petrescu , cfr cluj fc arges