1. Bayern – Manchester City 1-1. Haaland, cu gol și penalty ratat, îi duce pe „Cetățeni” în semifinale, unde o vor întâlni pe Real Madrid  DigiSport
  2. Bayern – Manchester City 1-1 (1-4 la general) în sferturile Champions League. Tot Haaland i-a executat!  Gazeta Sporturilor
  3. UEFA Champions League: Manchester City și Inter completează careul de ași al competiției  Hotnews
  4. Ce a spus Pep Guardiola după ce s-a calificat cu Manchester City în semifinalele UEFA Champions League  DigiSport
  5. Erling Haaalnd a irosit un penalty în Bayern – Manchester City  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Bayern – Manchester City 1-1. Haaland, cu gol și penalty ratat, îi duce pe „Cetățeni” în semifinale, unde o vor întâlni pe Real Madrid – DigiSport

• Liga 2: Unirea DejOțelul, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: SepsiUniversitatea Craiova, vineri, 20:30, DGS 1

Bayern – Manchester City 1-1 (în tur, 0-3). Haaland, gol și penalty ratat

Conștientă că are o misiune aproape imposibilă în fața lui Manchester City, după 0-3 în tur, Bayern Munchen a început returul în forță și a ratat prima ocazie în minutul 17, după ce Musiala a trecut și de portar.

Sane l-a pus la încercare pe Ederson, din lovitură liberă, dar portarul lui City a fost pe fază. În minutul 35, trupa lui Guardiola a primit un penalty, însă golgheterul Haaland a executat lamentabil, peste poartă.

Bayern – Manchester City 1-1 (în tur, 0-3). În semifinale, „Cetățenii” o vor întâlni pe Real Madrid

Pe finalul primei reprize, bavarezii au mai avut două ocazii mari. Mai întâi, Coman nu l-a putut învinge pe Ederson, după ce a primit o pasă superbă, cu călcâiul, de la Sane, iar apoi Choupo-Moting și Coman au ratat în aceeași fază.

Prima ocazie a lui Manchester City a venit abia în minutul 55 și i-a aparținut lui Haaland, însă portarul a reținut. În minutul 57, la câteva secunde după o ocazie a lui Coman, Haaland nu a mai ratat ținta și a deschis scorul pentru „Cetățeni”.

Pe final, Bayern a primit un penalty, iar Kimmich a egalat de la 11 metri, însă a fost prea târziu. Bayern Munchen – Manchester City s-a terminat 1-1, iar trupa lui Guardiola s-a calificat în semifinale, acolo unde va da peste „Galacticii” de la Real Madrid, la fel ca în sezonul trecut.

VIDEO cu rezumatul meciului Bayern – Manchester City 1-1:

LIVE VIDEO Bayern Munchen – Manchester City 1-1

Min. 90+6: Bayern Munchen – Manchester City se termină 1-1.

Min. 83: Gol Bayern. Kimmich transformă lovitura de pedeapsă.

Min. 81: Penalty pentru Bayern, după consultarea VAR-ului, pentru un henț al lui Akanji.

Min. 75: Gol anulat Bayern. Tel înscrie, dar golul e anulat pentru un offside la Coman.

Min. 57: Gol Manchester City. Pe contraatac, Haaland trece de Upamecano și deschide scorul.

Min. 57: Ocazie Bayern. Coman ia o acțiune pe cont propriu, reușește o cascadă de driblinguri în careu, dar șutul său din unghi nu îl poate păcăli pe portar.

Min. 55: Ocazie Manchester City. Grealish pasează la Haaland, care șutează din prima, dar portarul reține.

Min. 46: Începe repriza a doua.

Min. 45+2: La pauză, Bayern – Manchester City 0-0.

Min. 45+1: Ocazie Bayern. Coman pasează la Musiala, care alunecă, dar reușește să întoarcă în careu, de unde Choupo-Moting încearcă să înscrie cu călcâiul, însă nimerește în blocaj, Coman vine din spate, dar șutează în colegul său, Choupo-Moting.

Min. 42: Ocazie Bayern. Sane pasează cu călcâiul la Coman, care șutează tare, pe colțul scurt, însă portarul apără.

Min. 37: Penalty ratat Manchester City. Haaland ratează penalty-ul, după ce șutează în peluză.

Min. 35: Penalty pentru Manchester City, după un henț al lui Upamecano la șutul lui Gundogan.

Min. 21: Ocazie Bayern. Sane execută o lovitură liberă direct pe poartă, pe colțul scurt, dar apără Ederson.

Min. 18: Haaland scapă spre poartă, este faultat din spate de Upamecano, care este eliminat, în primă fază, dar după consultarea VAR-ului, arbitrul vede că este offside și anulează cartonașul roșu.

Min. 17: Ocazie Bayern. După o minge recuperată în jumătatea proprie, Musiala pasează la Sane, care face o cursă în viteză, îl driblează pe portarul Ederson, dar nu nimerește poarta.

Min. 1: Începe meciul.

Echipele de start:

Bayern: Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Cancelo – Kimmich, Goretzka – Sane, Musiala, Coman – Choupo-Moting
Rezerve: Ulreich, Gnabry, Mane, Davies, Sarr, Blind, Muller, Gravenberch, Tel, Mazraoui, Stanisic, Ibrahimovic
Antrenor: Thomas Tuchel

Manchester City: Ederson – Akanji, Dias, Ake – Stone, Rodri – Silva, De Bruyne, Gundogan, Grealish – Haaland
Rezerve: Ortega, Carson, Walker, Phillips, Laporte, Alvarez, Sergio Gomez, Mahrez, Perrone, Foden, Palmer, Lewis
Antrenor: Josep Guardiola

Știrea inițială:

Bayern Munchen – Manchester City, LIVE VIDEO, de la 22:00, pe Digi Sport 1

Bayern Munchen și Manchester City se întâlnesc astăzi, de la ora 22:00, în manșa secundă a sferturilor de finală din UEFA Champions League.  Partida de pe Allianz Arena poate fi urmărită în direct pe Digi Sport 1, dar și în format LIVE VIDEO pe www.digisport.ro.

• Abonații RCS-RDS pot viziona meciul și pe aplicația Digi Sport, valabilă doar pe teritoriul României.

Formația lui Thomas Tuchel are o misiune dificilă, după ce în turul din Marea Britanie partida s-a terminat cu victoria ”Cetățenilor”, scor 3-0.

Rodri, Bernardo Silva și Erling Haaland au fost marcatorii celor trei goluri, care o fac pe Manchester City favorită la calificarea în semifinalele competiției.

Pep Guardiola a prefațat partida contra celor de la Bayern și a dezvăluit că echipa sa este gata să câștige și manșa secundă.

„Aceasta este o oportunitate de a demonstra ce putem în fața uneia dintre cele mai bune echipe din Europa și vom încerca să ne impunem jocul. Vom încerca să facem cât mai mult posibil. Mentalitatea noastră este de a încerca să câștigăm jocul.

Este frumos să joci împotriva lui Bayern și să călătorești prin Europa pentru a întâlni astfel de echipe, nu eram aici acum un deceniu, ne uitam la televizor. E frumos să fim aici și să încercăm să ajungem din nou în semifinale. Acesta este obiectivul nostru. Ce facem pentru a-l atinge? Încercăm să fim noi înșine cât mai mult posibil și să ne facem jocul”, a spus Pep Guardiola, citat de goal.com.

Bayern Munchen – Manchester City, LIVE VIDEO, de la 22:00, pe Digi Sport 1. Echipele probabile

Bayern Munich (4-2-3-1): Sommer – Pavard, Upamecano, De Ligt, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, Musiala, Sane – Choupo-Moting.

Man City (3-4-3): Ederson – Akanji, Dias, Ake – Stones, Rodri, Gundogan, De Bruyne – B. Silva, Haaland, Grealish.

Etichete: manchester city , pep guardiola , bayern