Adrian Mutu nu și-a menajat jucătorii, după 0-2 cu Sepsi – DigiSport

1. Adrian Mutu nu și-a menajat jucătorii, după 0-2 cu Sepsi  DigiSport
  2. Scandal la Sepsi – Rapid: meci întârziat și amenințare majoră a suporterilor: „În minutul 15 IEȘIM!”  Gazeta Sporturilor
  3. Adrian Mutu, resemnat după Sepsi – Rapid 2-0: „Cel mai slab meci de când sunt eu pe bancă. Ne-au depășit la toate capitolele”  Fanatik.ro
  4. Sepsi – Rapid 2-0. Covăsnenii, prima victorie din play-off și prima cu giuleștenii. Săpunaru, penalty ratat în minutul 90+3  DigiSport
  5. Alexandru Ioniță se „scoate” singur din echipă după Sepsi – Rapid: „Atât pot, ăsta sunt. Are tot dreptul să nu  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Home » Adrian Mutu nu și-a menajat jucătorii, după 0-2 cu Sepsi – DigiSport

• Liga 2: SteauaIași, marți, 19:00, DGS 1

• UCL: Manchester CityBayern, marți, 22:00, DGS 1

Antrenorul Rapidului a transmis chiar că meciul de la Sepsi este cel mai slab al echipei de când a preluat-o și a tras o concluzie: ”Mai slab decât atât nu putem juca”.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi – Rapid 2-0:

Ce a spus Adrian Mutu după meciul cu Sepsi

De asemenea, Adrian Mutu a anunțat că problema jucătorilor Rapidului este legată de ”atitudine și motivație” și a transmis că așteaptă acum o reacție. În caz contrar, va avea dubii în legătură cu valoarea anumitor fotbaliști.

Aș vrea să încep prin a felicita echipa adversă, a fost mai bună. Nu sunt multe de spus la cald, am făcut un meci slab. Poate cel mai slab meci de când sunt eu pe bancă. Motive sunt mai multe, dar trebuie să mergem mai departe, pentru că ne așteaptă meciuri grele.

Singurul lucru pe care trebuie să îl învățăm după acest meci este că, dacă ne prezentăm astfel în play-off, se va întâmpla ce s-a întâmplat în seara asta.

Normal că ești nervos când lucrurile nu îți ies. Pe lângă o prestație slabă, când apare și ghinionul frustrarea e și mai mare. Cert este că ne-au depășit la toate capitolele și au meritat victoria.

Dacă ne-am calificat în play-off, trebuie să și jucăm și să jucăm la nivelul Rapidului, nu să privim că ne-am îndeplinit obiectivul și ce o fi, o fi. Am avut șansa să urcăm pe locul patru și, de fiecare dată când a fost o astfel de ocazie, am ratat-o.

Gafa lui Moldo a schimbat meciul. Până atunci, eram noi la conducerea meciului, dar asta nu înseamnă nimic. Trebuia să avem mai multe faze de poartă în prima repriză și în a doua parte trebuia să fim mai concreți.

Problemele sunt la nivel de atitudine. Când poți să urci pe locul patru și nu găsești în tine acea dorință, să faci un pas important… Dacă nu o găsești, e o problemă. Motivația trebuie să fie interioară. Fotbalul, atunci când nu-l tratezi cum trebuie, nu te iartă. Am avut și ghinion, e al treilea penalty ratat la rând.

Rapid este o echipă care are suporteri mulți și ar trebui să se găsească unele soluții ca să intre toată lumea la meci, nu să rămână tribunele goale.

Orice înfrângere îți ridică semne de întrebare, dar nu pot să spun acum, la cald, ce decizii voi lua. Analizăm și trebuie să strângem rândurile. Mai slab decât atât nu putem juca. Am atins fundul sacului. Dacă suntem băieți deștepți vom învăța și ne vom ridica. Dacă nu, poate asta ne este valoarea”, a declarat Adrian Mutu.